Blog > Komentarze do wpisu

Jak oszczędzać wodę w kuchni


jak_oszczedzac_wode

 

  

 

 

 

 

 

 

jak_oszczedzac_wode

 

 


 

 

 

 


Kwestia oszczędzania wody powinna być ważna dla każdego z nas, z co najmniej dwóch powodów!

Po pierwsze z ekologicznych - zasoby wody nie są niewyczerpalne, po drugie z ekonomicznych - o czym przypominamy sobie zwykle w momencie regulowania rachunków za wodę.

Na czym polega oszczędzanie wody? Jakie są sposoby na oszczędzanie wody?

Poniżej znajdziecie odpowiedź na te pytania i warto je zastosować od dziś!

 

 

W zeszłym tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych na zaproszenie marki GROHE i właśnie to doświadczenie zainspirowało mnie do dzisiejszego wpisu a szczególnie do umieszczenia na liście punktu 10!

 

 

 

 

 

JAK MOŻNA OSZCZĘDZAĆ WODĘ W KUCHNI

10 sposobów na oszczędzanie wody:1. Zacznij od rozmowy! Zaproponuj swojej rodzinie realizowanie planu oszczędzania wody, rozmawiaj o sposobach, edukuj dzieci w tym temacie, dawaj dobry przykład.2. Zmień nawyki, nowe sposoby niech staną się twoim sposobem na życie.3. Myjąc ręce, odkręcaj zawsze mały strumień wody.4. Owoce, warzywa - szczególnie liściaste (sałaty, szpinak) nie myj pod bieżąca wodą.

Nalej wodę do dużej miski i umyj po kolei produkty. Szpinak, który jest sławny z tego że zawsze na listkach ma piasek, płucz 2 lub 3 razy w ten sposób, wymieniając wodę.5. Wody pozostałej z mycia owoców i warzyw (patrz punkt 4) nie wylewaj, lecz wykorzystaj do podlewania kwiatów czy trawnika.6. Do zmywania używaj zmywarki (zużywa ona ok 15 l wody, a na zmywanie ręczne ok 50 l). Używaj programu ekonomicznego zmywarki. Zmywarkę włączaj dopiero gdy jest pełna.7. Jeśli zmywasz ręcznie - nie rób tego pod strumieniem bieżącej wody.

Napełnij jedną komorę lub dużą miskę wodą z płynem i w niej zmywaj po kolej naczynia, zaczynając od tych najmniej zabrudzonych a kończąc na tych najbardziej. Spłukuj szybko pod niedużym strumieniem wody.8. Nie wyrzucaj odpadów i resztek do zlewu - ich spłukanie pochłania duże ilości wody.9. Nie używaj bieżącej wody do rozmrażania mięsa czy mrożonek - wystarczy jeśli wyjmiesz je na noc do lodów ( przy kryzysowych sytuacjach użyj mikrofalówki).10. Zainwestuj w inteligentną technologię!

To nie tylko ekonomiczne wyjście dla ciebie jako jednostki, to także oszczędzanie wody w aspekcie globalnym.

Czy wiecie, że do wyprodukowania jednej, litrowej butelki plastikowej potrzeba aż 7 litrów wody (nie wspominając o zużyciu energii i emisji CO2)?

Kupujecie wodę do picia w plastikowych butelkach?

Co może być łatwiejsze i bardziej ekonomiczne – niż czerpanie wody pitnej prosto z kranu!

Co powiecie na poniższe rozwiązanie? - bardziej ekologiczne, ekonomiczne, zdrowsze i smaczniejsze!GROHE Blue Home to urządzenie które bezpośrednio z kranu daje nam wodę idealną do picia: przefiltrowaną a przy tym do wyboru w temperaturze pokojowej lub schłodzoną, niegazowaną, lekko gazowaną, gazowaną a nawet wodę z dodatkową zawartością magnezu.

Jeśli lubicie gorące napoje: kawę czy herbatę - przefiltrowana woda użyta do parzenia sprawi, że napój nie tylko zyska na smaku, ale również na wyglądzie - barwa będzie piękna, przejrzysta a co ważne bez brzydkiego osadu. Dodatkowo macie pewność, że woda dobrej jakości chroni urządzenia kuchenne (w czajniku czy ekspresie nie będzie osadzał się kamień, będą dłużej żywotne i sprawne a to kolejna oszczędność!).

 

Zachęcam Was do  zapoznania się z zaletami systemu GROHE BLUE HOME i odwiedzenia strony GROHE

 

 

 

  

grohe_blue_home

 

 

  

 

grohe

 

 

  

 

warsztaty

 

 

  

 

warsztaty

 

 

 

  

warsztaty

 

 

 

 

 

warsztaty_grohe

 

 

  

Partnerem tego wpisu jest firma GROHE. 

 piątek, 13 października 2017, dorotasmakuje
Komentarze
Gość: aneta.P., *.dynamic.chello.pl
2017/10/14 14:54:53
dobre porady
-
2017/10/20 08:54:17
super!
-
2017/10/20 08:54:38
ciekawe porady
-
2017/10/20 08:55:39
Co to znaczy, że "zasoby wody nie są niewyczerpalne"? Ilość wody jest na Ziemi stała i nie ma takiej opcji, żeby zniknęła. Przydałoby się doprecyzowanie, że chodzi o zasoby wody słodkiej i zdatnej do picia i że nie wyczerpią się całkowicie, tylko ze względu na ilość ludzi i zapotrzebowanie, za wolno odnawiają się źródła podziemne. I teraz, nasze oszczędzanie w kuchni nie ma kompletnie znaczenia dla odnawiania się źródeł podziemnych. Ma natomiast znaczenie to jak wygląda zalesienie w kraju, jak zagospodarowuje się rzeki i to jak dużo stosuje się nawozów i innych chemikaliów, które mogą wodę zanieczyścić. Jedynym powodem uzasadniającym oszczędność wody w kranach, jest powód ekonomiczny ;)


Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...