Blog > Komentarze do wpisu

Jak mrozić czereśnie
jak_mrozic_czresnie

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezon czereśniowy w pełni, pierwszy czereśniowy głód zapewne nasycony, można pomyśleć o zatrzymaniu tych pysznych owoców na zimę.

Z czereśni możecie zrobić na dżem czereśniowy do słoików na zimę, ale jednym z najlepszych sposób zatrzymania pysznego i delikatnego smaku tych owoców jest mrożenie.

Mrożenie czereśni nie jest tak proste i przyjemne jak mrożenie borówek czy malin, bo trzeba się tu pozbyć pestek, ale potem zimą smak ich wynagrodzi nam poświęcony na drylowanie czas :)

Czereśnie można przechowywać w zamrażarce do 12 mcy.

Co wy robicie z czereśni?

 

 

 

 

 

Jak mrozić czereśnie:

 

Mycie i osuszanie:
Czereśnie wrzucamy do miski, zalewamy wodą, myjemy dokładnie, wyjmujemy z wody na durszlak czy sito – zostawiamy je na durszlaku by obciekły z wody a potem wysypujemy na bawełnianą ściereczkę lub jeszcze lepiej na ręcznik papierowy – czereśnie możemy delikatnie obsuszyć z góry papierowym ręcznikiem lub pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

 

Drylowanie:

Czereśnie pozbawiamy ogonków oraz pestek. Mi łatwo drylować używając widelca.

 

Mrożenie:

Czereśnie zostawiamy w całości lub kroimy na połówki (szczególnie et bardzo duże). Owoce rozkładamy jedną warstwą w odstępach na tacy, talerzu, macie silikonowej. Owoce możemy układać piętrowo - na warstwę owoców kładąc z góry kolejną matę silikonowa i owoce.

 

Pakowanie:

Po ok godzinie, zamrożone owoce możemy zdjąć z tacek i wrzucić do torebek, np. worków strunowych, opisać datą i upchnąć w odmętach zamrażarki – gotowe!

 

Przechowywanie mrożonek:

Czereśnie można przechowywać w zamrażarce do 12 mcy.

 

 

 

 

 

jak_mrozic_czresnie

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też:

czeresnie  Przepisy na dania z czereśniami

 

 

 

 

 

 

 

 

środa, 06 lipca 2016, dorotasmakuje
Komentarze
2016/07/26 12:30:40
Z pewnością zamroże jagody, ale zainteresowałam się też na blogu tematem pasteryzacji bez cukru - będzie dla synka na zimę :)
-
2018/04/19 15:17:32
Co robię z czereśni? Ja nic, bo nie umiem piec:) Za to moja mama robi przepyszny placek biszkoptowo-babkowy z owocami.... już się rozmarzyłam. Muszę zadbać o zbiory owoców z mej działeczki i może poćwiczyć pieczenie:)


Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...