Blog > Komentarze do wpisu

Jak mrozić jeżyny?
Jak mrozić jeżyny

 

 

 

 

 

Mrozicie owoce na zimę? Jakie?

U mnie obowiązkowo truskawki, bo zimą tak bardzo ich się chce, szczególnie dzieciakom oraz jagody/borówki bo te pierwsze są nie do dostania poza sezonem a drugie mega drogie a świetnie się mrożą. Często mrożę też jeżyny właśnie, bo bardzo lubię ich słodko cierpki smak i maliny jeśli jeszcze mam miejsce w zamrażarce.

A dziś kilka słów-porad o jeżynach – jak je zamrozić by zimą cieszyć się ich wspaniałym smakiem, używać ich do deserów, ciast i owsianek i móc wyjmować porcję dokładnie taką jaką chcemy a nie mieć wielką zbitą bryłę lodowo-owocową.

 

 

 

  1. Mycie i osuszanie

    To bardzo ważny element od którego w połowie zależy nasz sukces. Jeżyny myjemy pod bierzącą wodą na durszlaku (nie wrzucamy ich do miski  z wodą i nie dajemy im pływać bo nasiąkną wodą i staną się niesmaczne) – zostawiamy je na durszlaku by obciekły z wody a potem wysypujemy delikatnie jedną warstwą na bawełnianą ściereczkę (choć tej szkoda, ze wzgl na możliwość trudnych do usunięcia plam) lub jeszcze lepiej na ręcznik papierowy – możemy jeżyny bardzo bardzo delikatnie obsuszyć z góry papierowym ręcznikiem lub pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

  2. Mrożenie

    Odpowiednie mrożenie to druga połowa sukcesu. Co to znaczy odpowiednie? Otóż najlepiej użyć tacy, blachy, talerza wyłożonego matą silikonową lub papierem do pieczenia – na nim rozkładamy jedną warstwą i w odstępach owoce i tak mrozimy.

  3. Pakowanie

    Po ok godzinie, zamrożone owoce możemy zdjąć z tacek i wrzucić do torebek, np. worków strunowych, opisać datą i upchnąć w odmętach zamrażarki – gotowe!

 

 

 

Jak mrozić jeżyny

czwartek, 27 sierpnia 2015, dorotasmakuje
Komentarze
2015/08/30 07:53:09
Dorotko kiedyś bawiłam się w takie rozkładanie na macie malin, w zeszłym roku wrzuciłam je po prostu do pudełka i zamroziłam licząc się z tym, że będzie grudka ... a one pięknie pojedynczo się zamroziły:). W tym roku mroziłam tak każde owoce, z tym, że te myte musiały być suchutkie:)


Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...