Blog > Komentarze do wpisu

Kuchenny filtr do wody Puricom Stella – odwrócona osmoza – recenzja
Kuchenny filtr do wody

 

 

 

Wody na co dzień pijemy sporo, ale również różnych napoi typu herbata, kawa, ziołowe napary, kompoty.

W tamtym roku w sezonie letnim używałam podręcznego filtra do wody z formie dzbanka z wkładem węglowym, który trzeba było regularnie wymieniać co miesiąc (dwa razy w mcu jeśli używało się go b często) i dla mnie było to spore uniedogodnienie, bo często okazywało się że zapomniałam kupić filtra, zapomniałam wymieć, znów zapomniałam kupić i w sumie dzbanek jakoś poszedł w zapomnienie (tym bardziej, że z zewnątrz po czasie stał się mało estetyczny z powodu osadu z kamienia).

Potem była przeprowadzka i okazało się, że w nowym miejscu, w nowym mieście woda kranówka jest jeszcze gorsza niż w poprzednim. Wszystko szybko zaczął pokrywać osad (baterie kranowe już po kwartale były nieźle zaśniedzone …) a czajnik bez przerwy „pluł” nam do herbaty kawałkami kamienia...

Znów zaczęliśmy myśleć o „odkurzeniu” filtra. Wtedy dostałam propozycję przetestowania ogromnego filtra kuchennego Puricom Stella i pomyślałam, że nic nie mam do stracenia a sporo do zyskania.

Przyszło ogromne pudło. Byliśmy wtedy w fazie wykańczania kuchni. Panowie majstrowie złowrogo krakali, że się nie zmieści do szafki, że za duży i w ogóle po co to.

Udało się, choć z jego montażem sama sobie nie poradziłam, niestety trochę to skomplikowane się okazało i raczej nie intuicyjne, ale... kiedy w końcu filtr ruszył, bańka do wody napełniła się, opróżniliśmy ją zgodnie z zaleceniami i ponownie poczekaliśmy na filtrację, wtedy sobie z wodą poużywałam.

Na noc po montażu zalałam czajnik roztworem octu by go odkamienić i przyglądać się efektom dalszym.

Swoje wnioski z ponad miesięcznego użytkowania filtru przedstawiam poniżej.

 

 

Plusy

 • największym chyba plusem jest regularny, niczym nieograniczony, nie przerwalny dostęp do świeżej, czystej i zdrowej wody

 • przefiltrowana woda bardzo wpływa na wygląd a nawet smak napoi które na niej sporządzamy, ale też zup, dań - sama w sobie jest smaczna

 • wodę z filtra możemy pić od razu, odpadają więc koszty wody butelkowanej do picia

 • naczynia, szczególnie czajnik, karafka których używamy do wody wyglądają w końcu dobrze, bo nie osadza się na nich kamień

 • wielkim plusem jest też pojemność bańki na przefiltrowaną wodę (16l), bo spokojnie nalejemy jej od razu na zupę, kompot, do gotowania ziemniaków i jeszcze na herbatę.

 • Urządzenie posiada bardzo wygodny kranik do wody

 • Na rok zapominamy na wymienianiu filtra

 

 

Minusy:

 • filtr jest ogromny i pomimo iż bardzo przydaje się duża ilość przefiltrowanej wody, całość zajmuje bardzo dużo miejsca, przed zakupem warto sprawdzić czy zmieści nam się pod zlewem, no i tracimy miejscówkę na kosz na śmieci (ale rozwiązaniem jest np. wolnostojący)

 • jest trochę główkowania i wygibasów z montażem urządzenia (przydaje się film instruktażowy)

 

 

 

 

Informacje producenta:

Osmoza Puricom Stella oczyszcza wodę w pięciu stopniach filtracyjnych:

 • Filtr wstępny o dokładności 5 mikronów - oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych

 • Dwa filtry węglowe - oczyszczają wodę z chloru, poprawiając zapach i smak wody

 • Membrana osmotyczna o wydajności 50 GPD (około 190 litrów na dobę) - usuwa azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy

 • Liniowy filtr węglowy - poprawia smak wody oraz pozbawia ją jakichkolwiek cząsteczek zapachowych.

 

Informacje czym jest Odwrócona Osmoza znajdziecie tutaj

 

Skład zestawu:

 • Odwrócona osmoza Puricom Stella

 • Filtry i membrana

 • Nowoczesna, najwyższej jakości wylewka

 • Akcesoria oraz wszystkie elementy potrzebne do montażu Starfit

 

 

 

Kuchenny filtr do wody

 

 

 

 

 

 

Kuchenny filtr do wody

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuchenny filtr do wody

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuchenny filtr do wody

 

 

 

wpis promocyjny

poniedziałek, 27 kwietnia 2015, dorotasmakuje
Komentarze
Gość: Miśka, *.iwacom.net.pl
2015/04/28 11:09:40
Zakupiłam do siebie do domu filtr, który Pani prezentuje, użytkuję go 8 miesięcy i nie wyobrażam sobie funkcjonowania w kuchni bez niego ;-) Żałuję, że nie zakupiłam go wcześniej.
-
Gość: Wiola, *.iwacom.net.pl
2015/04/30 09:48:24
Odwrócona osmoza Puricom Stella to dobre rozwiązanie dla osób, które mają w swoich domach wodę złej jakości. Stella eliminuje wszystkie zanieczyszczenia i drobnoustroje przez co woda staje się świetnie oczyszczona, dużo lepiej pachnie i smakuje.
-
Gość: Marcysia, *.dynamic.chello.pl
2015/05/07 17:36:07
Po pierwsze gratuluję kuchni, bardzo ładna. Po drugie gratuluję wyboru. W zasadzie sobie też gratuluję, bo u mnie odwrócona osmoza filtruje wodę od dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolona z poprawy smaku wody. W końcu herbatę piję z ogromną przyjemnością. Wybrałam filtr tej samej marki, kupiłam na allegro.
-
Gość: kruk, *.iwacom.net.pl
2015/06/03 13:33:56
i jak się użytkuje? widzę dużo pozytywnych komentarzy w Internecie, ale nie wiem czy wierzyć? :)
-
2015/06/03 13:52:59
Jak do tej pory naprawdę do niczego nie mogę się przyczepić. Przy tak ciepłej pogodzie jeszcze bardziej docenia się stały dostęp do wody od razu zdatnej do picia - duże ulatwienie
-
Gość: lekka, *.iwacom.net.pl
2015/09/15 14:27:23
Piękny ma Pani ten blog :-)
Recenzja ekstra!!
-
2019/01/11 14:23:46
Świetna recenzja. Ja osobiście korzystam z filtra dzbankowego. Niestety na razie mnie nie stać na bardziej zaawansowane rozwiązania, ale kto wie, może za rok, dwa... :)


Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...